ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Danielkina kvapka krvi

Dňa 19. 6. 2015 – piatok sa uskutoční na našej škole odber krvi za účelom spomienky na našu zosnulú žiačku Danielku Surovú (ako sme vás už milí rodičia informovali v letákoch). Napriek tomu, že sa nahlásil o niečo nižší počet darcov ako bolo potrebné, mobilná transfúzna stanica je ochotná prísť. Ďakujeme všetkým prihláseným a pozývame aj ostatných priateľov a známych školy, ktorým by situácia dovolila prísť v daný termín a darovať krv. Odber bude prebiehať od 8.00 do 11.00 hod v triedach na prízemí v strednom pavilóne ZŠ (II.stupeň).

Pred odberom by mal byť darca oddýchnutý, piť dostatočne veľa tekutín. Večer pred odberom zjesť ľahkú stravu, vyvarovať sa mastným jedlám, ráno pred odberom jesť potraviny bez tuku, najviac sa odporúča suché pečivo, ovocie.

Darca sa musí preukázať občianskym preukazom, legitimáciou poistenca zdravotnej poisťovne a preukazom darcu krvi, ak ho má. Pred odberom darcovia vyplnia dotazník, po odbere dostanú občerstvenie a potvrdenie pre zamestnávateľa.

Ďakujeme