ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Deviataci na Duchonke

V dňoch 12. – 14. júna 2017 sme si užili náš posledný spoločný výlet. Cesta na Duchonku trvala síce trochu dlhšie, ale nakoniec sme šťastlivo dorazili do cieľa – do chatovej oblasti Jonaq. Príjemne nás prekvapilo okolie a predovšetkým veľký bazén.

Ešte pred večerou sme si zahrali futbal a bedminton, po nej založili oheň a opekali špekačky. Na záver prvého večera stráveného pri ohni a hrách sme si zatancovali. Spoločnosť nám robila slovenská folklórna hudba.

Druhý deň ráno nás zobudil ,,psík“ Kimbo (zaujal nás svojou farbou očí – jedno mal modré a druhé hnedé), ktorému zavoňali zbytky z večerného opekania, a preto sa rozhodol vysypať vrece s odpadkami skoro po celom okolí chatky. Neprezradil však, či mu viac chutili kúsky špekačiek alebo Lukášova šiltovka.

Dopoludnie sme odštartovali šantením v obrovskom bazéne, ktoré nás totálne vyčerpalo. Oddych sme si vyplnili hraním rôznych spoločenských hier alebo vylihovaním na lehátkach. Krásne počasie nás popoludní opäť vyhnalo do bazéna. Aj tento deň sme zakončili tancovaním do neskorej noci. Okrem dobrej hudby nám atmosféru dotvárala ,,svetelná šou“, za ktorú vďačíme Lukášovi.

Posledný deň sme využili na oddych, spoločenské hry a športové aktivity. Cestou domov sme sa zastavili v Topoľčanoch na pizzu a zmrzlinu. Naše kroky viedli aj do chrámu Nanebovzatia Panny Márie na námestí, kde sme sa poďakovali za krásny výlet. Cesta vlakom do Nitry ubehla príjemne a veľmi rýchlo. Počas nej sme obdivovali krásy Nitrianskeho kraja a hľadali cumlíky.
Výlet sme si poriadne užili a sme radi, že sme si ešte mohli vychutnať posledné chvíle spolu.

Vaši deviataci

1 Comment

  • Milí moji prváčikovia.veľmi rada som Vás opäť videla. Všetkým vyprosujem veľa Božích milostí.Navzdy zostanete v mojom srdiečku.Vaša pani učiteľka Katka