ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2013

Dňa 19. februára 2013 škola usporiadala súťaž v prednese poézie a prózy „HVIEZDOSLAVOV  KUBÍN“. Súťažilo sa v 3. kategóriach. Najmenší počet recitátorov bol v 3. kategórii, kde sa na I. mieste umiestnil Martin Bujdák /9. roč./ s básňou od D. Heviera „Veľké myšlienky malého človeka“.

    V I. kategórii sa na I. mieste umiestnili – žiačka 2. ročníka Vilma Čandíková s básňou od J. Pavloviča „Komár a muška“ a žiak 4. ročníka  Peter Szovics s textom od Š. Moravčíka „Somaranč“.
    V II. kategórii budú našu školu reprezentovať v obvodovom kole v KOS dňa 28. februára 2013 žiaci  – Ema Vlasáková /5. roč./  s básňou od D. Pechočiakovej „Pekný deň“ a Dávid Ceglédy /7. roč./ s textom od V. Klimáčka „Aj ja mám prázdny rám“.
   Výhercovia si odniesli zaujímavé ceny 🙂