ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Kocúr v čižmách po anglicky

Piataci a šiestaci na divadelnom predstavení Kocúr v čižmách v anglicko-slovenskom znení

V stredu, 30. novembra 2016, si žiaci piateho a šiesteho ročníka nachvíľu oddýchli od učebníc a školských lavíc a v aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre boli divákmi činoherného predstavenia v anglicko-slovenskom znení, Puss in Boots, Kocúr v čižmách.

Predstavenie hercov z Divadelného centra bolo veľmi umnou kombináciou anglického a slovenského jazyka, t. j. žiaci rozumeli všetkému, čo aktéri na javisku hovoria a zároveň si ani neuvedomovali, že si precvičujú už osvojenú slovnú zásobu, resp., že sa učia nové anglické slovíčka či niektoré známe frázy.02

Vo veselom a vtipne ladenom príbehu s pesničkami sa žiaci stretli so zvláštnym dedičstvom v podobe kocúra, ktorý chce, aby mu jeho pán (najmladší z troch bratov) dal ušiť čižmy, pričom on ho potom za odmenu privedie k blahobytu a k láske krásnej princeznej.

Rozprávkou zároveň akosi refrénovito znel nadčasový odkaz liverpoolskej skupiny The Beatles: „All you need is love…“, „Všetko, čo potrebuješ je láska“…