Korčuliarsky výcvik

V termíne 16. – 18. februára 2016 sa žiaci ZŠ zúčastnia výcviku korčuľovania.

Tento rok sme sa rozhodli spraviť malú zmenu so zámerom vyhnúť sa niektorým komplikáciám, s ktorými bolo spojené organizovanie korčuliarskeho výcviku v tradičnej korčuliarskej destinácii na otvorenom zimnom štadióne v Šali.

Vyskúšame ľad priamo v našom meste, na novom zimnom štadióne na Klokočine. Podarilo sa nám zachovať osvedčený trojdňový výcvikový formát a hoci ide o krátku vzdialenosť, z organizačných a bezpečnostných dôvodov je zabezpečená aj vlastná doprava autobusmi.

Celková cena korčuliarskeho výcviku je 6 €. V cene je zahrnutá doprava a vstupné na ľadovú plochu na 3 dni.

• Ak žiak, nevyužije objednanú dopravu, uhradené financie nie je možné žiadať späť.
  • V prípade celodennej absencie žiaka sa na žiadosť rodiča príslušná časť uhradenej sumy žiakovi vráti (2€ / deň).

Súhrnné informácie:

Termín: 16. – 18.2.2016
Miesto: Zimný štadión Nitra – Klokočina
Rezervácia ľad. plochy: 9:00 hod. – 12:00 hod.
Doprava: Autobusová doprava – Nitrans

1. stupeň:
Autobus: 8:00 hod. (smer Zim. št.)
Korčuľovanie: cca. 9:00 hod – 11:00 hod.
Autobus: 11:45 (smer ZŠ)

2. stupeň:
Vyučovanie: 8:00 hod. – 9:30 hod.
Vzhľadom na snahu pedagógov dobehnúť zameškané učivo z dôvodu štrajku, prvé dve vyučovacie hodiny sa žiaci budú učiť.
Autobus: 9:40 hod. (smer Zim. št.)
Korčuľovanie: cca. 10:00 hod – 12:00 hod.
Autobus: 12:15 (smer ZŠ)

Obedy v šk. jedálni: strava je k dispozícii v štandardnom režime

Čo si majú žiaci vziať so sebou?

• korčule, teplé a nepremokavé oblečenie (ktoré nebráni pohybu), čiapku alebo čelenku,
  • rukavice, čiapku (povinné),
  • prilbu (odporúčame),
  • desiatu a dostatok tekutín (na zimnom štadióne je k dispozícii len automat na teplé nápoje a sladkosti).

Žiaci, ktorí sa nezúčastnia korčuliarskeho výcviku budú mať zabezpečenú náhradnú činnosť v tzv. zbernej triede.