ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

VIDEO: Malý princ s deviatakmi

Malý princ s deviatakmi previedol mladších žiakov knižným svetom.

V roku čitateľskej gramotnosti sme sa rozhodli pripraviť si literárno-dramatické pásmo S Malým princom na literárnych potulkách pre našich mladších spolužiakov.
Malý princ (Adam V.) im otvoril bránu do sveta fantázie, kde mali možnosť spoznať Vranu (Vivien P.) a líšku (Denisa H.) v bájke, rozosmiali sme ich známou rozprávkou O červenej čiapočke (Jana G.) a vlkovi (Lukáš K.) a v závere spoznali lásku Ľ. Štúra Adelku (Izabela Š.) v známom historickom románe.
Lucia D. a Alexandra K. ako bonus venovali žiakom dotazník, ktorým zisťovali záujem o čítanie a pocity z predstavenia. Potešením bolo zistenie, že deti rady čítajú , najmä rozprávky a úspech zožala kniha Nejdem a basta! od G. Futovej. Naše vystúpenie sa im veľmi páčilo, najviac Červená čiapočka.

Všetkým čitateľom prajeme radosť z čítania a lásku ku knihám.

Vaši deviataci