Aj toto sa učíme v škole

V pondelok 7. 11. 2013 nemali žiaci 2. stupňa bežné vyučovanie, ale prišli dve vzácne návštevy:

pán poslanec Mgr. Branislav Škripek a pán záchranár Juraj Markovič.

Pán poslanec Škripek vysvetlil žiakom politický systém v našej republike, porozprával im o práci katolíckeho poslanca v Národnej rade a rád odpovedal aj na ich zvedavé otázky. Svedectvom svojho života poukázal na to, ako má kresťan správne reagovať na problémy dnešnej doby a že nemá byť ľahostajný k verejným otázkam.

Od záchranára pána Juraja Markoviča sa žiaci dozvedeli ako sa správne zachovať v situáciách, kedy je ohrozený ľudský život, ako môžu a dokážu a pomôcť práve oni. Mali možnosť vidieť mnohé pomôcky, ktoré záchranári používajú pri každodennej práci a vypočuli si aj napínavé príbehy ,,zo sanitky“.

Pre žiakov bol tento deň veľmi poučný a zaujímavý a sú vďační, že sa mohli dozvedieť nové veci. Pánovi poslancovi Škripekovi a pánovi záchranárovi  Jurajovi Markovičovi veľmi pekne ďakujeme.

1 Comment