ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Školský výlet piatakov

V pondelok 24. júna počas krásneho slnečného dňa navštívili žiaci 5. ročníka skalné obydlia v Brhlovciach pri Leviciach, ktoré boli vysekané do sopečného popola stvrdnutého na kameň. Chránili domácich obyvateľov pred nájazdmi Turkov v 16. a 17. storočí. Žiaci mali možnosť vidieť jedinečné obytné i hospodárske priestory, ktoré sa tu nachádzajú.

Potom sa presunuli do Levíc, kde sa nachádza zábavné vzdelávacie centrum Atlantis. Pod jednou strechou zažili vzdelávanie a relax interaktívnym spôsobom. Na vlastnej koži sa presvedčili, ako fungujú niektoré fyzikálne javy a zákony. Navštívili aj  Tutanchamónovo múzeu, kde okúsili atmosféru starovekého Egypta. Všetci žiaci pri odchode dostali pukance a pohľadnicu. Po dvoch hodinách strávených v Atlantis centre išli minúť posledné peniaze do mesta, ktoré im ešte ostali. Plní krásnych zážitkov sa vrátili spokojní domov.

 

Comments are closed