ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Štrajkom to nekončí

Vážení rodičia,

i napriek vlastnému rozhodnutiu o ukončení ostrého štrajku, naďalej trváme na požiadavkach adresovaným vláde a ministerstvu školstva a naďalej podporujeme aktivity Iniciatívy slovenských učiteľov zamerané na zastavenie prepadu nášho školstva, aby naše deti neostali na okraji záujmu spoločnosti.

Naše povolanie nás utvrdzuje v tom, že kvalitné vzdelanie je základom plnohodnotnej budúcnosti každého žiaka a preto nám záleží na tom, aby sa celá spoločnosť zapojila do širokej verejnej otvorenej diskusie o danom stave tak, ako sa to deje po tieto dni s cieľom dosiahnutia riešenia.

Na vlastné oči už niekoľko rokov vidíme, že zodpovední prehliadajú naše predkladané požiadavky a návrhy na zlepšenie kvality vzdelávania, materiálneho vybavenia a ohodnotenia pedagógov a zámerne zľahčujú situáciu v školstve, ktorá je, ako všetci vieme, kritická.

Naďalej budeme sledovať aktivity Iniciatívy slovenských pedagógov, o ktorých Vás budeme informovať. Veríme, že spoločnými silami, Vás rodičov a nás pedagógov, sa nám podarí vrátiť slovenskému školstvu stratený status.

  • Podporiť nás môžete: TU
  • Petícia pre rodičov: TU

 

Pedagógovia ZŠ s MŠ

Tags: