ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Vyhlásenie pedagógov k štrajku

Vážení rodičia, starí rodičia, sympatizanti školy,

zdvihli sme svoje hlasy do ostrého protestu z dôvodu vážnej obavy nielen o naše postavenie v spoločnosti, ako je to zámerne prezentované, ale aj o Vaše – naše deti, našu budúcu generáciu, o ich budúcnosť. Je smutné, že volanie po kvalitnejšom školstve, teda školstve modernom a plnom radostných detí a zapálených pedagógov, nás núti siahať po takejto forme protestu.
Avšak naše školstvo je dlhodobo choré a finančne poddimenzované.
Vstúpenie do štrajku bolo našim výlučne osobným rozhodnutím v snahe, povinnosti a cti, otvorene poukázať na zlyhávanie a nefunkčnosť školského systému vo všetkých oblastiach, podčiarkujúc faktor dôležitosti jeho prioritného postavenia v spoločnosti.
Po týždni strávenom diskusiami, debatami s kolegami, účasťami na otvorených fórach, možno príde na rad otázka, čo sme týmto spôsobom dosiahli.

Naša odpoveď znie: Veľa.

Hoci sme veľa stratili osobne, na druhej strane sme s úspechom otvorene poukázali na bezútešný, ba až bezvýchodiskový stav v školstve, na praktiky sprevádzané lžami a klamstvami. Verte nám, boli by sme najradšej, keby boli naše –Vaše deti v škole a my by sme ich učili, lebo byť učiteľom pre nás nie je zamestnaním, ale skutočným povolaním.

Ďakujeme Vám za Vašu podporu, ktorú ste nám mnohí počas týchto dní preukázali, je našim povzbudením, bez nej sa nezaobídeme.

Vaši pedagógovia

Tags: