ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Zavítal k nám český spisovateľ

Dňa 5.10. 2017 sme v našej škole privítali známeho českého spisovateľa Oldřicha Seluckého. Beseda v štýle rozprávania sa o jeho tvorbe bola naozaj zaujímavá.  Hlavnou témou bola jeho najnovšia kniha  Vzbura v Assisi. Pán Selucký nám porozprával o Františkovom rytierskom živote v 13. storočí. Taktiež hovoril o svojej spisovateľskej kariére . Dozvedeli sme sa koľko mu trvalo knihu napísať alebo prečo si vybral práve Františka z Assisi.

Niektorí spolužiaci o besede povedali :

Ben Abelev .,,Aj napriek tomu, že je tento príbeh niekoľko storočí starý , tak v niektorých častiach sa dotýka dnešnej doby.“

Bianka Floreková : ,,Zaujalo ma ,že pán Selucký píše knihy postojačky.“

Návšteva pána spisovateľa nám zanechala aj menšiu pamiatku. V našej školskej knižnici sa nachádza kniha Vzbura v Assisi s jeho jedinečným podpisom.  Určite po nej siahnu viacerí  a nechajú sa unášať príbehom starej doby. Beseda bola veľmi zaujímavá , ale hlavne náučná. A my dúfame ,že sa nám takýto zážitok ešte  zopakuje.

 

autorka: Sabína Kunkelová  9.roč.