ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU SV. GORAZDA V NITRE

Zdolali sme Chopok

Na výlet do Krpáčova sa v dňoch 13. – 15. júna vybrali žiaci 7.,8.,9.ročníka.Cestou sa zastavili v Čiernom Balogu, kde si vyskúšali prácu na tkáčskom stroji a iné remeslá. Na obed ich vláčik odviezol do skanzenu Vydrovo.

Piatok bol pre siedmakov a 10 deviatakov veľmi náročný, lebo Chopok s 2000 m nad m. im dal zabrať. Lanovkou na Kosodrevinu a odtiaľ už len výstup a vzostup. Prekrásnu 6hod.túru si všetci zapamätajú, a to nielen kvôli čaru prírody ,slnečnému a jasnému počasiu, ale aj námahe, otlakom, škrabancom či spáleným nosom. Ale stálo to za to! Vďaka patrí aj nášmu sprievodcovi, p. Humayovi, kt. nás doprevádzal. Večer  sme mali  pripravenú opekačku, ako sponzorský darček od p. Humayovej. Veľká vďaka patrí aj jej.

    

Bodku za výletom  dali Bystrianska  jaskyňa  a Múzeum SNP v Banskej Bystrici. Nezabudnuteľný výlet! :))))

  

Comments are closed